Jak reagować na potrzeby skóry?

Marzec 30th, 2018

Skóra każdego człowieka ma indywidualny charakter i potrzebuje idealnie dostosowanej pielęgnacji. Aby odpowiednio się o nią zatroszczyć, niezbędna jest regularna obserwacja i reagowanie w momencie pojawienia się problemów. Szybkie działanie jest istotne, ponieważ pozwoli na utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

Jak reagować na potrzeby skóry

Różne rodzaje skóry = Różne potrzeby

Istnieją różne rodzaje skóry. Jedne są bardziej problematyczne, natomiast inne mniej. Jedno jest pewne. Każdy rodzaj potrzebuje odpowiedniej troski. Dlatego też poniżej przedstawiam jedne z najczęstszych problemów skórnych:

1. Sucha skóra – charakteryzuje ją matowość, zaczerwienienia i podrażnienia. W związku z tym, potrzebuje ona intensywnej regeneracji. Postaw na kosmetyki, które ją nawilżą i odżywią. Poza tym, pomocne okazać się mogą również natłuszczające olejki, które dodatkowo zapobiegają utracie wody.

2. Tłusta skóra – wyróżnia ją nadmiar sebum powodujący, że skóra zaczyna się świecić. Osoby z tłusta cerą często borykają się z zanieczyszczeniami i niedoskonałościami. Na poprawę jej kondycji z pewnością duży wpływ ma zdrowa dieta. Dlatego nie zapominaj o owocach i warzywach, stanowiących źródło witamin. Jeżeli chodzi o kosmetyki, postaw na te, które wyregulują nadmiar sebum. Ponadto, dobrym pomysłem okazać się mogą także kremy matujące.

3. Skóra z przebarwieniami- charakteryzuje się występowaniem plamek o barwie odbiegającej od naturalnego kolorytu skóry. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie powstawaniu przebarwień, poprzez całoroczne stosowanie kremów z filtrem. Jeśli jednak już pojawiły się na Twojej skórze, wybierz kosmetyki stanowiące intensywną kurację rozjaśniającą.

Podstaw na kosmetyki wysokiej jakości

Bez względu na to, jakie potrzeby ma Twoja skóra, zawsze pamiętaj o odpowiednim oczyszczaniu twarzy oraz doborze kosmetyków, które będą dobrane do jej typu. Warto w tym miejscu wspomnieć o dermokosmetykach Academie. Są one bowiem dostosowane do potrzeb skóry, niezależnie od wieku.

Rewelacyjnie poradzą sobie z problematyczną cerą, pozbywając się z jej powierzchni wszelkich niedoskonałości. Po produkty od Academie chętnie sięgają Panie ze skórą skłonną do podrażnień, jak i dojrzałe kobiety, które poszukują kosmetyków z serii anti-age.