Składniki kosmetyków – na jakie zwrócić uwagę?

Sierpień 22nd, 2018

Piękne opakowania i atrakcyjna cena to czynniki, które jako pierwsze rzucają nam się w oczy podczas dokonywania zakupów. Pod kolorowymi etykietami kryje się jednak coś więcej! Estetyczny wygląd kosmetyków nie zapewni Ci pożądanych rezultatów. Jest ważny, jednak powinien stanowić jedynie dodatek do tego, co znajduje się w środku, czyli składników. Na jakie warto zwrócić uwagę?

Retinol – witamina młodości

Jednym z najskuteczniejszych składników odmładzających jest retinol, czyli główna forma witaminy A. Jego systematyczne stosowanie pozwala osiągnąć rewelacyjne efekty w postaci wygładzonych zmarszczek, zwężonych porów skóry, cofania objawów fotostarzenia, czy też poprawy owalu twarzy.

Więcej na temat najlepszych składników aktywnych na: www.sklepestetyka.pl/Topowe_skladniki_aktywne_2018_czesc_1_

 Składniki kosmetyków – na jakie zwrócić uwagę

Siła resweratrolu

Liderem w kuracjach odmładzających jest także reseweratrol. Składnik ten występuje w owocach, ale także innych przetworach jak np. czerwone wino. Uwielbiają go osoby o cerze dojrzałej, ponieważ w znacznym stopniu opóźnia on proces starzenia się skóry.

Kwasy tłuszczowe – zalety

Nie sposób nie wspomnieć także o kwasach omega 3,6,9, z którymi wiąże się cały szereg zalet. Wspomagają koncentrację, nawilżają skórę  oraz zapewniają wymarzoną jędrność.

Szukanie informacji na temat składu wymaga zaangażowania. Jednak, aby uniknąć niemiłej niespodzianki warto skontrolować składniki zawarte w kosmetykach. Wybierając te sprawdzone możesz mieć pewność, że osiągniesz realne i widoczne rezultaty.