Jane Iredale Magic Mitt – Rękawica do demakijażu

Marzec 9th, 2018

Prawidłowy demakijaż jest fundamentalną częścią codziennej pielęgnacji. W żadnym wypadku nie można o nim zapominać. Wymówką nie jest nawet zmęczenie, spowodowane ciężkim dniem w pracy. Poza tym, należy pamiętać, że w grę nie wchodzi również demakijaż wykonany „na odczepnego”, czyli po prostu niedokładny.

Wówczas, gdy nie będziesz miała ochoty na oczyszczenie, pamiętaj, że decydujesz się pozostawić na skórze nie tylko zaaplikowane kosmetyki, ale także sebum, kurz i inne zanieczyszczenia, które zbierałaś na niej przez cały dzień.

Pozytywne skutki wykonania demakijażu

Dokładnie wykonany demakijaż niesie za sobą szereg pozytywnych konsekwencji. Po pierwsze, dotlenia skórę i oczyszcza pory. Po drugie, chroni ją przed powstawaniem podrażnień. Po trzecie, przygotowuje na przyjęcie składników aktywnych kremów, czy też balsamów.

Jane Iredale- Magic Mitt- rękawica do demakijażu

Rękawica Magic Mitt

Jednym ze sposobów skutecznego wykonania demakijażu jest wykorzystanie przeznaczonej do tego rękawicy. Godną uwagi jest Magic Mitt, którą oferuje Jane Iredale. Zastanawiasz się, dlaczego miałabyś wybrać akurat ten sposób? To oczywiste. Rękawica nie tylko usuwa makijaż, ale co ważne, nie wymaga stosowania innych, dodatkowych kosmetyków. Poza tym, nie jest to produkt jednorazowy. Wykonana jest z mikro-włókien, wyróżniających się większą penetracją. Gdy połączą się z ciepłą wodą, doskonale usuwają makijaż twarzy i oczu.

Peeling = gładka skóra

Ponadto, należy dodać, że oprócz pozbycia się zanieczyszczeń, rękawica zapewnia także delikatny i przyjemny dla skóry peeling. Dzięki niemu, zyskasz chwilę relaksu oraz usuniesz stare komórki, dzięki czemu na ich miejscu szybciej pojawią się nowe. W efekcie, skóra odzyska blask, będzie miła i gładka w dotyku. To jednak nie wszystkie zalety peelingu. Wpływa on także na poprawę kolorytu, jędrność skóry oraz sprawia, że substancje zawarte w kremach i innych kosmetykach lepiej się wchłaniają.

Rękawica do demakijażu – jak używać?

Sposób użycia produktu to nic prostszego. Jedyne, co trzeba zrobić, to zamoczyć rękawicę w ciepłej wodzie, odsączyć jej nadmiar i założyć na dłoń. Po tym, nie pozostaje nic innego, jak tylko przystąpić do demakijażu. Należy wykonywać go delikatnie i okrężnymi ruchami, zaczynając od czoła i okolicy oczu. Kolejnym krokiem jest zmiana strony rękawiczki i oczyszczenie całej twarzy. Co ważne, rękawicę należy umyć po każdym użyciu.

Prawidłowy demakijaż to podstawa codziennej pielęgnacji, a rękawica może Ci w nim pomóc. Dzięki niej, dokładnie oczyścisz swoją skórę i przygotujesz ją do skutecznej aplikacji kosmetyków.