Sesderma – Nawilżający krem do rąk

Styczeń 16th, 2019

Suche dłonie to problem, z którym boryka się wiele osób. Chociaż z pozoru może wydawać się on błahy, potrafi być naprawdę dokuczliwy. Jakie są przyczyny nieprzyjemnej suchości? Najczęściej jest ona spowodowana niską temperaturą. Powodem suchej skóry może być także działanie detergentów oraz twarda woda.

Skóra dłoni – charakterystyka

Struktura skóry dłoni jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych oraz tkanki tłuszczowej. Dlatego też nie może chronić się przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego w naturalny sposób. Posiada jednak niemałą ilość gruczołów potowych. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych powoduje to jej odwodnienie. Bez odpowiedniej ochrony i nawilżenia skóra staje się czerwona, zaczyna się łuszczyć i pękać.

Kosmetyki od Sesdermy do kupienia na: www.sklepestetyka.pl/sesderma

Intensywnie nawilżający krem do rąk od Sesdermy

Aby pozbyć się szorstkiej i nieestetycznie wyglądającej skóry, należy zapewnić jej codzienną pielęgnację. Spierzchnięte dłonie mogą stać się przeszłością, jeżeli podarujesz im solidne nawilżenie. Hidraderm Hand Cream, czyli krem do rąk od Sesdermy może zostać prawdziwym przyjacielem spierzchniętej skóry dłoni. W formule kremu znajduje się zarówno wysokocząsteczkowy, jak i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Takie połączenie pozwala osiągnąć rewelacyjne efekty i zapewnić pielęgnację wszystkim warstwom skóry. Systematyczne stosowanie kosmetyku pozwala osiągnąć wiele korzyści takich jak:

  • intensywne nawilżenie skóry,
  • regeneracja i odbudowa płaszcza hydrolipidowego,
  • odmłodzenie i rozjaśnienie skóry dłoni,
  • mniejsza wrażliwość skóry.

Sesderma - Hidraderm Hand Cream - Krem do rąk

 

Zadbaj o skórę podczas domowych porządków

Oprócz stosowania profesjonalnego kremu, możesz zrobić na skóry coś jeszcze, a mianowicie zmienić swoje codzienne nawyki. Tak jak zostało wcześniej wspomniane, częstą przyczyną suchych dłoni są detergenty. Dlatego też nie należy zapominać o rękawiczkach podczas wykonywania porządków domowych. Winowajcą suchej skóry jest także zimno i mróz. Pamiętaj zatem, aby chronić swoje dłonie i zakładać zimowe rękawiczki. Oprócz tego myj ręce za pomocą żeli i emulsji bogatych w składniki natłuszczające.

Dłonie są szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych. Nie musisz jednak godzić się na dyskomfort związany z suchą skórą. Chroń swoje dłonie i zapewnij im solidną dawkę nawilżenia.