Co na blizny? – kosmetyki po ospie i trądziku

Marzec 1st, 2018

Skóra pełni dla człowieka wiele istotnych funkcji. Wśród nich znajdują się m.in. izolacyjna, czy też termoregulacyjna. Pomijając jednak kwestie ochronne, nie można zapominać, że odgrywa także rolę estetyczną. Naturalne jest zatem, że każdy pragnie, aby jego skóra pozostawała w jak najlepszej kondycji.

Czynniki decydujące o wielkości blizn

Niestety, wiele osób zmaga się z niedoskonałościami, które pozostały na skórze po ranach, trądziku czy też przewlekłych chorobach. Są to tzw. blizny, pod pojęciem których kryją się trwałe zmiany skórne, wynikające z gojenia się ubytków tkanki skórnej. Po niektórych bliznach nie pozostaje nawet najmniejszy ślad. Inne, są niewielkie i nie rzucają się w oczy, przez co nie mamy potrzeby, aby się ich pozbywać. Bywają jednak takie, które są nieestetyczne i potrafią odebrać pewność siebie. O tym, jakiego rodzaju będzie to blizna, decyduje wiele czynników. Wśród nich wymienić można m.in. rodzaj urazu, miejsce na ciele oraz indywidualne cechy danej osoby, związane z gojeniem się ran.

O preparatach rozjaśniających blizny na: Co na blizny? – kosmetyki po ospie i trądziku

Proces gojenia – dobre nawyki

W jaki sposób możesz przyspieszyć proces, w którym Twoja skóra wróci do zdrowia?

  • Po pierwsze, uważaj na miejsca, w których skóra bardzo często się napina tj. kolana i łokcie. Pilnuj, aby nie rozciągać blizny.
  • Po drugie, kwestia popularnych strupków. Powstrzymaj się od ich zdrapywania, ponieważ nie przyspieszysz tym gojenia, a jedynie pogorszysz stan swojej skóry, która może zostać zainfekowana.
  • Po trzecie, spraw, aby Twoja blizna nie była narażona na działanie promieni słonecznych. Ochrona taka jest niezwykle ważna, ponieważ to niepozorne słońce może przyczynić się do tego, że blizna będzie ciemniejsza, a tym samym bardziej widoczna.

Co na blizny? - kosmetyki po ospie i trądziku

 Postaw na profesjonalne kosmetyki!

Wówczas, gdy blizna ulega przebarwieniu, warto zainwestować w profesjonalne preparaty, które ją rozjaśnią. Odpowiednie kosmetyki wspomogą regenerację uszkodzonych miejsc na ciele, a tym samym pomogą w pozbyciu się nieestetycznych zmian.

Warto dbać o swoją skórę, ponieważ jest ona w pewnym sensie naszą wizytówką. W zniwelowaniu blizn pomóc mogą nam nie tylko dobre nawyki, ale także profesjonalne kosmetyki, które wyrównają koloryt i odmłodzą skórę.