Problemy skórne – sucha skóra na twarzy

Luty 13th, 2018

Sucha skóra – czyli jaka? Taka, która wytwarza mniej sebum. Przez to staje się matowa, szorstka w dotyku i skłonna do łuszczenia.

Przyczyny suchej skóry

Przyczyn takiego stanu może być wiele. Najczęściej winowajcami okazują się:

  • Czynniki atmosferyczne (mróz, wiatr, nadmierne narażenie skóry na działanie promieni słonecznych).
  • Niezdrowa dieta (niedobór składników odżywczych)
  • Wizyty w solarium
  • Klimatyzowane pomieszczenia

Sucha skóra to problem nie tylko natury estetycznej, ale także odebranego komfortu. Uczucie ściągania się skóry, a czasami nawet pieczenia i pękania, nie należy do najprzyjemniejszych. Szczególnie uciążliwa okazać się może sucha skóra na twarzy. Wiele kobiet rezygnuje przez nią z nakładania makijażu, który nie wygląda wówczas najlepiej.

Problemy skórne - sucha skóra na twarzy

Pamiętaj o zdrowej diecie!

Co więc robić, aby należycie zadbać o ten szczególny rodzaj skóry? Na sam początek pamiętaj o piciu odpowiedniej ilości wody oraz zdrowej diecie. Wzbogać ją o większą ilość warzyw, owoców, czy też olejów roślinnych. Oprócz tego, miej na uwadze, że woda z chlorem nie jest najlepszą przyjaciółką Twojej suchej skóry. Unikaj także wystawiania jej na mróz oraz nadmiernego opalania.

Więcej o problemach skórnych na: Sesderma – problemy skórne, sucha skóra na twarzy

Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji suchej skóry?

Podstawowym działaniem powinna być jednak odpowiednia pielęgnacja. Zadbaj o ciągłe nawilżenie oraz natłuszczenie delikatnej i chropowatej skóry. Przy wyborze kosmetyków, zwróć uwagę na te, które odbudowują płaszcz lipidowy i zatrzymują wodę w naskórku. Pamiętaj, że latem Twoja skóra powinna być odpowiednio nawilżona, natomiast zimą, chroniona przed czynnikami atmosferycznymi tj. wiatr, mróz.

Musisz wiedzieć, że nieodpowiednia pielęgnacja przyczynić się może do jeszcze większej suchości skóry, a także powstawania zmarszczek. Warto zatem postawić na zdrowe nawyki i systematyczne korzystanie z wysokiej jakości kosmetyków.