Trądzik różowaty – rozpoznanie i pielęgnacja

Sierpień 10th, 2018

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która najczęściej atakuje twarz. Schorzenie dotyczy osób w wieku dojrzałym, a w szczególności kobiet. Na skórze pojawiają się wówczas wykwity rumieniowe, grudkowe i krostkowe. Objawom tym nierzadko towarzyszy świąd i pieczenie, które powodują dodatkowy dyskomfort.

 

Trądzik różowaty – rozpoznanie i pielęgnacja

 

Co powoduje trądzik różowaty?
Najczęstszymi powodami rozwoju choroby są uwarunkowania genetyczne, nadreaktywność skóry, zaburzenia naczyniowe, czy też skłonność do alergii. Nie bez znaczenia jest także styl życia. W dzisiejszych czasach większość ludzi żyje w biegu i stara się sprostać stawianym oczekiwaniom. Niestety szybkie tempo życia często wiąże się ze stresem i brakiem czasu na spożywanie pełnowartościowych posiłków. To z kolei negatywnie wpływa na kondycję skóry.

Jak troszczyć się o skórę z trądzikiem różowatym także na: www.sklepestetyka.pl/Jak-dbac-o-skore-z-tradzikiem-rozowatym

Trądzik różowaty dodatkowo nasilają czynniki takie jak: nadmierna ekspozycja skóry na słońce, intensywny wysiłek fizyczny, pikantne potrawy, gorące kąpiele. Nie warto dolewać oliwy do ognia! Zadbaj o to, aby wprowadzić w życie zdrowe nawyki, które w znacznym stopniu mogą złagodzić występujące objawy.

Trądzik różowaty a wybór kosmetyków

Podstawą jest przede wszystkim wizyta u dermatologa. Musisz zdawać sobie jednak sprawę, że wiele zależy od Ciebie, a konkretnie od tego, czy prawidłowo i z należytą starannością pielęgnujesz swoją cerę. Skóra z trądzikiem różowatym wymaga bowiem szczególnej troski.

Unikaj zatem używania mydła i toniku na bazie alkoholu. W zamian za to postaw na bezzapachowe płyny i żele micelarne. Jeżeli borykasz się z trądzikiem różowatym odstaw na bok gruboziarniste peelingi, które mogą podrażnić Twoją wrażliwą skórę. Dobrym rozwiązaniem jest za to przemywanie cery naparem z siemienia lnianego.

Podczas trwania choroby wyróżnia się okresy nasilenia i wyciszenia objawów. Skórę należy jednak pielęgnować systematycznie. Trądzik różowaty to poważny problem, którego nie należy lekceważyć. Mimo, iż nie da się całkowicie wyleczyć tego schorzenia, właściwa pielęgnacja może zapobiec chorobie lub w znacznym stopniu złagodzić jej przebieg.