Atopowe zapalenie skóry vs zima

Grudzień 19th, 2018

Wszyscy posiadacze atopowego zapalenia skóry wzdrygają się na myśl o sezonie jesienno – zimowym. To właśnie w tym okresie objawy schorzenia szczególnie się nasilają. Swędzenie, zaczerwienienia i złuszczenia – w jaki sposób zadbać o skórę zimą, ani nie były one tak bardzo uciążliwe?

Zaostrzone objawy AZS zimą – przyczyny

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to właśnie zimą można dostrzec zaostrzenie objawów? Jako jedną z przyczyn wymienia się większą ilość obowiązków, które spadają na nas w tym okresie oraz związany z nimi stres.

Ponadto atopowa skóra nie jest zwolenniczką przegrzanych pomieszczeń, w których gromadzi się kurz i inne alergeny podrażniające skórę. Dodatkowo negatywny wpływ na nasz naskórek mają także ciepłe, drapiące swetry, które chętnie wybieramy do zimowych stylizacji. Powinniśmy zamienić je na luźną, bawełnianą odzież.

 

Atopowe zapalenie skóry vs zima

 

Kosmetyki dedykowane AZS

Jak zatem pozbyć się niekomfortowego swędzenia? Szczególną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja skóry. Jeżeli należysz do grona osób z AZS, postaw na kosmetyki przeznaczone dla skóry atopowej, które natłuszczają i nawilżają skórę, przynosząc jej wymarzoną ulgę i komfort.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojej skóry?

Oprócz właściwej pielęgnacji warto wcielić w życie dobre nawyki, które pozwolą uniknąć zaostrzenia nieprzyjemnych objawów. Unikaj rozgrzewających kąpieli, wietrz swoje mieszkanie, wprowadź do diety nawilżające od wewnątrz nienasycone kwasy tłuszczowe oraz zadbaj o relaks i odpoczynek.

Atopowe zapalenie skóry wymaga zimą wyjątkowej uwagi. Zaczerwienienie, pieczenie i wysuszenie skóry wiąże się bowiem ze sporym dyskomfortem. Nie musisz jednak do niego dopuścić! Wprowadź w życie dobre nawyki i profesjonalną pielęgnację, dzięki której ochronisz wrażliwą skórę.