Pielęgnacja skóry wokół oczu

Wrzesień 5th, 2018

„Ładne oczy masz, komu je dasz” – praktycznie każda kobieta chciałaby usłyszeć te urocze słowa z piosenki „Czerwonych Gitar”.
Jednak, aby oczy wyglądały pięknie, nie wystarczy podkreślić spojrzenia ciemną mascarą. Równie istotna jest pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu. Pozbądź się nieestetycznych kurzych łapek i worków pod oczami tak, aby uwagę zwracała jedynie piękna barwa Twoich tęczówek.

Skóra w okolicach oczu – charakterystyka

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i skłonna do podrażnień. Ponadto szkodliwe działanie czynników zewnętrznych pogarsza jej kondycję. Mimika i słabsze krążenie krwi wokół oczu sprawiają, że zmarszczki i oznaki zmęczenia pojawiają się w tym miejscu bardzo szybko.

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Demakijaż to podstawa

W jaki sposób się przed nimi uchronić? Pierwszy krok do młodzieńczego spojrzenia to dokładny, codzienny demakijaż. Wybierz łagodny preparat, nie pocieraj powiek i delikatnie, ale skutecznie usuń resztki makijażu. Gdy oczyścisz swoją skórę – czas na dalszą pielęgnację.

Więcej o tym, jak zadbać o skórę pod oczami na: www.sklepestetyka.pl/Zadbaj_o_mlodsze_spojrzenie_z_LIERAC_DIOPTI_

Postaw na krem i serum pod oczy

Kosmetyki, dzięki którym zatroszczysz się o skórę wokół oczu mają różne konsystencje. Na rynku dostępne są kremy, żele, czy też serum. Wybierz produkty, które wygładzają, rozjaśniają, łagodzą i usuwają oznaki zmęczenia w okolicach oczu. Pamiętaj, aby dokonując wyboru dostosować je do wieku i potrzeb swojej skóry, a przede wszystkim zwrócić uwagę na zawarte w nich składniki. Warto wyróżnić w tym miejscu witaminę C i E, ze względu na ich zdolność zwalczania wolnych rodników.

Zdrowy tryb życia a wygląd skóry

Oprócz stosowania profesjonalnych kosmetyków pamiętaj również o zdrowym stylu życia. Pij dużą ilość wody, jedz owoce i warzywa, a w szczególności wysypiaj się!

Zadbaj o młode spojrzenie! Pielęgnacja skóry wokół oczu sprawi, że będziesz wyglądała zdrowo, promiennie, a tym samym poprawi się Twoje samopoczucie!