Wody termalne do twarzy

Październik 5th, 2018

Wody termalne to pojęcie, które z pewnością pamiętasz z lekcji geografii. Według definicji są to wody podziemne o podwyższonej temperaturze. Charakteryzują się krystaliczną czystością oraz tym, że zawierają cenne minerały. Ze względu na swój unikalny skład znalazły zastosowanie w kosmetyce.

Wody termalne do twarzy

Korzyści stosowania wód termalnych do twarzy

Coraz większą popularnością cieszą się bowiem wody termalne do pielęgnacji twarzy. Zapewne zastanawiasz się teraz, jakie korzyści osiągniesz po ich zastosowaniu. Wody termalne pomagają w różnych stanach chorobowych. Łagodzą stany zapalne, dzięki czemu przebieg trądziku pospolitego, czy też atopowego zapalenia skóry jest jest tak bardzo uciążliwy.

Przynoszą ulgę podrażnionej skórze oraz neutralizują działanie wolnych rodników. Ponadto, kosmetyki te zwiększają elastyczność naskórka oraz wzmacniają jego naturalną barierę ochronną. Warto dodać, że są idealnym rozwiązaniem szczególnie na lato, kiedy upały nie odpuszczają, a my chowamy się w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Dwa rodzaje wód termalnych

Na rynku istnieje wiele wód termalnych. Nie oznacza to jednak, że są to identyczne produkty. Różnice odnaleźć można przede wszystkim w ich składzie pierwiastkowym. Aby wybrać wodę odpowiednią dla siebie, należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na jej skład, ale również na rodzaj.

Więcej na temat wód termalnych na: www.sklepestetyka.pl/Wody_termalne_w_codziennej_pielegnacji.html

Istnieją bowiem dwa typy wód termalnych: hipotoniczne oraz izotoniczne, które różnią się sposobem aplikacji. Pierwsze z nich należy spryskać na oczyszczoną skórę, a następnie osuszyć chusteczką, aby nie dopuścić do nadmiernego wysuszenia naskórka. W przypadku wód izotonicznych wystarczy spryskać nimi skórę i pozostawić do wchłonięcia.

Postaw na siłę nieskazitelnej czystości i mikroelementów. Mimo, że wody termalne nie leczą chorób, podczas przebiegu wielu z nich przynosza ulgę i komfort. Dlatego warto włączyć je do codziennej pielęgnacji.